30 Temmuz 2015 Perşembe

Caddebostan'da Üç Yeni Yer

Caddebostan'da Üç Yeni Yer

Vagabond Coffee Bar

Caddebostan'da Barlar Sokağının hemen köşesinde sol yanda tatlı bir coffee shop sizi bekliyor. Bağdat Caddesi'nin üçüncü dalga kahve dükkanı ihtiyacına cevap verecek nitelikte lezzetli kahveleri, mekandakilerin tavsiyesi üzerine denediğim gerçekten başarılı çilekli cheese cake ve diğer tatlıları, tüm bunlarla beraber iyi konumu ve iç dekoruyla burası caddeseverleri memnun edecek gibi görünüyor.


İçerde bar kısmında renkli farklı karolar var, sandalyeler şık ferah bir yer. Tuzlu olarak akdeniz kiş ve jambonlu mantarlı kişin de bulunduğu bu mekanda, sıcak yaz günlerini demleme cold brewleriyle serinletmeniz, frozenlar ve kahveler eşliğinde caddeyi izlemeniz mümkün. Tavsiye ederim! 

                                                    Buranın bana anımsattığı şarkı ; Cat Power-Cherokee 

                                                        https://www.youtube.com/watch?v=PDbPrOuXq2s


Goo Goo Coffee 

Yine Caddebostan'da Burger King'in hemen karşısında Goo goo. Çok yeni bir mekan. Sadelikten yana yapmışlar tercihlerini. İçeride sakin bir hava var, uzun masaya oturup büyük bi alan işgal ediyorum ilk gidişimde. Dışarda yer yok sanılmasın, dış kısmı oldukça yeterli sokağın nabzını tutabiliyorsunuz; ancak öyle sıcak bir günde ziyaret ettim ki burayı, sıcağın içinde oturamayıp içeriyi tercih ettim.
Iced lattem ve orada bulunan dergiler eşliğinde uzun uzun sahil havasını yaşadım. Burada kahve ve tatlı seçenekleri bulmak mümkün. Özellikle iced latte çeşitleri var farklı farklı. Hoş sunumuyla daha önce İtalya'da tatmış olduğum sorbeyi burada bulabilmek de güzel. Tavsiye ederim:)

                                       Buranın bana anımsattığı şarkı; Inner City Blues-Smoma 
     
                                           https://www.youtube.com/watch?v=riH12QJPLNI

HUXO 

Caddebostan'da cadde üstündeki Cookshop'un yanına konuşlanış yepyeni Huxo. Şık bir mekan. Menüsü de özenle seçilmiş ve oldukça geniş. Servis, mekan yeni olduğundan mı bilemiyorum ama oldukça iyi. İlk şubesi bir alışveriş merkezinde olan Huxo bu kez gerçekten çok güzel bir konumda. Pizzalardan salatalara makarnalardan ana yemeklere ve tatlılara birçok leziz seçenek bizi bekliyor. Biz gittiğimizde quasedilla ve deniz mahsüllü risotto yedik. Lezzetler yerindeydi; zamanla daha da oturacaktır her şey. Ayrıca yemek öncesinde getirilen ekmekler çok tazeydi, o ekmeklerle bile karnımızı doyurabilirdik. Bağdat Caddesi'nde dünya mutfağından güzel örnekleri cadde manzarası eşliğinde denemek isterseniz, iyi bir seçenek olabilir!
Buranın bana anımsattığı şarkı; Oi Va Voi-7 Brothers

https://www.youtube.com/watch?v=nhaopDNAbaA
Hiç yorum yok:

Yorum Gönder