27 Eylül 2015 Pazar

Yeşilköy'de Bir Lezzet Durağı; Kabak Cafe

Yeşilköy'de Bir Lezzet Durağı; Kabak Cafe

Bugüne kadar birçok yer için ''huzurlu'' kelimesini kullanmışımdır; ancak gerçekçi olmam gerekirse şehrin en huzurlu yeri Yeşilköy'dür. Sessiz sokakları, denizden gelen havası ve düzgün yerleşim tarzıyla sakinlik veren Yeşilköy'de harika bir keşif yapıyorum; Kabak Cafe...
Yeşilköy'de İğde Sokak'ta iki katlı minik bir yapının içerisinde, penceredeki çiçekler karşılıyor sizi öncelikle. Girdiğiniz gibi enfes müzikler doluşuyor kulaklarınıza, eski eşyalarla modernliğin ortak bir dekoru oluşturulmuş, harika olmuş. Duvarlarda içi boş çerçeveler, aynalar, arkada ufacık şirin bir bahçe. Böyle güzel bi' yer bulunca heyecanlanıyor insan. Derken arkadaşımla dış bahçenin ufak bir masasına yerleşip, meşhur köy kahvaltısından sipariş ediyoruz.
Önden gelen kahvenin sunumu, kahvaltı hakkında ipuçları verirken lezzetlerin de güzel olabileceğine dair bir his geçiyor içimden. Kısa sürede kahvaltı masamızda oluyor, hatta masaya sığamayacak kadar geniş, her şey ev yapımı neredeyse. Çeşit çeşit reçeller, peynirler, doğal fındık ezmesi, acuka, söğüş ve leziz sucuklu yumurta. Bu kadarı bile bize fazla gelecek derken, hemen ardından gözleme, hellim ve enfes gürcü pancake'i geliyor. Parmaklarımızı yiyoruz desem az kalır. Her şey harika!
Tüm bunların yanında mezeler, yemekler, limonata ve kahveleri de burada en güzel halleriyle bulabilmeniz mümkün. Yeşilköy'e gelirseniz kesinlikle uğramalısınız, benden söylemesi! 
Buranın bana anımsattığı şarkı; Chinah-We Go Back 

https://www.youtube.com/watch?v=dHeTAwSsOTAHiç yorum yok:

Yorum Gönder