23 Ocak 2016 Cumartesi

Nişantaşı'nda İki Yeni Mekan


Nişantaşı'nda İki Yeni Mekan

Nişantaşı’na yolum düşmüşken bir iki saatimi Teşvikiye taraflarında geçirmeye karar veriyorum. İş çıkışı çılgın trafiğine girmek istemiyorum, hem de bir iki saat keyifli zaman geçirmeye ve kendimi dinlemeye ihtiyacım var. Bu kararımla birlikte iki yeni yer keşfediyorum iyi de oluyor!

Central Nişantaşı

Arda Türkmen’in duruşu, açtığı mekanların kalitesi ve lezzetleri yeme-içme sektöründe hep farklı bir yerde olmasına sebep olmuştur. Forneria, Mükellef ve sonunda ortaklarıyla açmış olduğu Central Nişantaşı. Mekan çok yeni, yeni yılın ilk günlerinde bize merhaba dedi. Önünden birkaç kez geçmiştim; ancak yeni gidebildim. İş çıkışı saatlerinde genelde daha kalabalık oluyormuş; ama benim gittiğim gün kar yağdığından kolayca bir masa bulabildim ve yerleştim. Mekanın iç kısmı oldukça şık ve sade dekore edilmiş olup, orada bulunduğum süre boyunca çalan müzikler de atmosferi güzelleştiren etkenler arasındaydı benim için. Bir yandan karlı sokağı seyrettim, bir yandan da beyaz şarabım eşliğinde leziz bir başlangıçla keyifli saatler geçirdim. 
Domatesli Tarte Tatin’i denemeyi tercih ettim çünkü çok büyük bir porsiyon yiyecek kadar acıkmamıştım. Milföy hamurunun üzerinde keçi peyniri, domates, bol roka ve zeytinden oluşmaktaydı ve bir başlangıç daha ne kadar leziz olabilir dedirtti bana. Menüden bahsedecek olursam gayet yeterli ve her zevke uygun gıdalar bulunabiliyor. Sabah kahvaltı için de buraya gelebilirsiniz, günün yorgunluğunu atmak için benim yaptığım gibi şarap-başlangıç keyfi için de, elbette lezzetli ana yemeklerini de denemeniz mümkün. Pizzalar, makarnalar, et çeşitleri, tatlılar hepsi denenesi ve özeş. Arda Türkmen’in diğer restaurantlarına da gitmişseniz ürünleri oluşturmak için seçtiği malzemelerde ne kadar titiz davrandığını biliyorsunuzdur. İyisi mi, ben daha fazla anlatmayayım. Siz uğrayın! J                           Buranın bana anımsattığı şarkı; The Weekend- The Hills 


                               https://www.youtube.com/watch?v=yzTuBuRdAyA


İstisna Tatlar Nişantaşı
,

İstisna Tatlar’ı Moda’lılar, Moda’da zaman geçirmeyi sevenler zaten çok iyi biliyor. Lezzetli atıştırmalıkları, kahve çeşitleri ve samimi ortamıyla Moda Caddesi’nin daima kalabalıkları taşıyan ve sevilen mekanı olmuştur. Şimdi İstisna Tatlar, bir de Avrupa Yakası sakinleri için Nişantaşı’nda! Moda’daki yerine göre çok daha büyük bir alanda. Eski Union 22’nin hemen üstünde. Kruvasan’ın karşısında. Teşvikiye’yi şenlendirecek bir alana kurulmuş yani. Mekan büyük, atmosfer Moda’ya göre epey farklı; ancak samimi ve sıcaklık hala aynı! Bu da Teşvikiye sakinlerini buraya getiren sebeplerden en önemlisi olacak sanırım. Menüde yine çeşit çeşit kahveler, tatlılar, atıştırmalıklar var. İstisna Tatlar’da bulunan en sevdiğim içecekse tabi ki dağ çilekli türk kahvesi. Teşvikiye şubesinde de var. Özellikle iş sonrası sakin saatler geçirmek isteyenlerdenseniz benim gibi, bu enfes kahve eşliğinde kitabınızı okuyup kalabalıktan sıyrılmak için burası harika bir alternatif olmuş. Deneyin! 
Buranın bana anımsattığı şarkı; Adamlar- Öyle Normal 


https://www.youtube.com/watch?v=4X35I6pjZME

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder