24 Ağustos 2015 Pazartesi

Balat Kalabalıklaşıyor; Ma'ide CafeSon günlerde Balat'ta Karaköy'e benzer bir durum var. Yavaş yavaş sokaklar cafelerle dolmaya başlayacak, zaman geçirmek için burada daha büyük kalabalıklar olacak gibi görünüyor. Belki de yanılıyorum bilemem; ancak yepyeni Ma'ide Cafe'nin olduğu sokağa bakınca doğru bi tespit gibi geliyor...


Bu sokak(Yıldırım Caddesi) bir sürü dizinin çekildiği, eskicileri, vintage eşyaların satıldığı dükkanı ve ufak tefek cafelerle zaten popülerdi. Son günlerde ise daha da hareketlenmiş gözüküyor. Ma'ide Cafe de buranın yepyeni sakini. Balat'ın ruhuna uygun şekilde dizayn edilmiş bir kapısı ve iç kısmı var. Hoş bir illüstrasyon  , yerlerde karolar ve eski günleri andıran masalarıyla mahalleye uygun şık ve sıcak bir mekan olmuş bence. Özellikle ön kısmındaki masalardan birine kurulmak, hele ki serin bir hava varsa çok çok keyifli.

Menüye gelecek olursak, dürümler, salata çeşitleri, ekmek üstü çeşitler, sebzeli kişler ve günlük olarak çeşitlenem kek ve tatlılar mevcut. Sadece içecekleri için de gelebilirsiniz. Kahveler, çaylar smoothieler hepsi burada sizi bekliyor. Özellikle çilekli karpuzlu çeşidi ve muzzo gerçekten lezizdi. Yolunuzu düşürün derim:)

                                                          Buranın bana anımsattığı şarkı; 

            Pierre-André Athané - Passion Jardin

               https://www.youtube.com/watch?v=dbh7Zcq0rk0
Hiç yorum yok:

Yorum Gönder