7 Ağustos 2015 Cuma

Cihangir-Çukurcuma Hattında İki Yeni Yer

Cihangir-Çukurcuma Hattında İki Yeni Yer

Bu evlerde kim yaşıyor, nasıl hayatları var diye meraklanarak sokaklarını arşınlayıp etrafı izlediğim Çukurcuma ve yine bir o kadar merak uyandıran Cihangir... Açık konuşmak gerekirse çoktandır buralara uğramıyordum, hem baroya uğrama bahanesi hem de instagramda gördüğüm iki fotojenik duvar beni bu iki mekanı keşfetmeye teşvik etti. İyi ki de gelmişim dedirtti... 

The Bite Coffeeshop
Galatasaray Lisesi'nin sokağından girince aşağıya doğru yürüdüğümüzde, Limonlu Bahçe'yi hemen geçince sağda. Minik beş altı masalık bi' yer. Duvardaki kurabiye tutan gömlekli kuala gördüğünüz an içinizi ısıtacak kadar sevimli. Üzerlerinde insanların bulunduğu ve çeşit çeşit sandviçlerin servis edildiği ahşap servisler bi' harika.
Sette gördüğümüz tatlı çeşitleri iştah açıcı, tatlı tatlı gelen kokularsa insanı daha da heveslendiriyor. Sıcak yaz gününe yarışır güzel sunumlu bir ıced latte alıyorum ve yokuştan aşağı doğru seyredalıyorum Beyoğlu'nu. Burada kahve çeşitlerini tatlılar eşliğinde tatmanız, sandviçlerle karınları doyurmanız mümkün. Çok sıcak bir ortam var benden söylemesi!


Buranın bana anımsattığı şarkı; Soel-My Singing Soul

      https://www.youtube.com/watch?v=esRLeq8dtag            Not Just Coffee

Cihangir'de en sevdiğim kahvaltıcı olan kahve6'nın sokağında, hatta buranın kapı komşusu neredeyse. Yeşil kapısı, tahta set kısmı, duvardaki renkli resim ve küçük olmasına rağmen ferah haliyle burası hakikaten lezzzetli kahvelerden daha fazlasını vaat ediyor. Tabi bu ismi almasında leziz tatlıların, cookie kurabiyelerin de etkisi büyük.
Başarılı bir oyuncu olan Bergüzar Korel'in açmış olduğu bu cafe samimiyetiyle şaşırtıyor. Americano, filtre kahve gibi klasiklerin yanı sıra soğuk çeşitler de bulunuyor. Yanında o leziz kurabiyelerden yemeyi de ihmal etmeyin. Bol bol tanıdık yüzle karşılaşacaksınız ayrıca, benden söylemesi:)
Buranın bana anımsattığı şarkı; Saint Germain-So Flute

https://www.youtube.com/watch?v=r7YZqD7dZcQHiç yorum yok:

Yorum Gönder