16 Mart 2015 Pazartesi

Suadiye'nin Yeni İtalyanı; İl Conte Ristorante


Bağdat Caddesi'nde dünya mutfağına ağırlık veren, menüsü geniş birçok mekan var. Yalnızca İtalyan mutfağıyla ilgilenen yer sayısı ise oldukça az. Vapiano, La Mia Luce ve yıllardır klasikleşmiş olan Ristorante İl Padrino bunlardan birkaçı. Bu eksikliği tamamlayabilecek yepyeni bi' yer Suadiye'deki yerini aldı. İşte İl Conte Ristorante...
Suadiye'de Büyükhanlı Konutlarının bulunduğu yere konuşlanmış İl Conte. Oldukça geniş bi' alan üzerine kurulmuş. Ferah bir atmosfer söz konusu. Köşelere kurulmuş rahat kadife yeşil koltuklar, geniş bar kısmı, duvarları saran sarmaşıklar eşliğinde, mekan bir İtalyan Restaurantından beklenecek şıklığı yakalamış, klasik öğelere yer verilmiş. Çalışanlar oldukça kibar. Fiyatlarsa bu şıklığı karşılayacak düzeyde, Bağdat Caddesi'nin ortalamasını ise çok fazla geçmiyor.

Bana kalırsa, iş yemekleri, kalabalık arkadaş grupları ve daha sakin ortamları seven bi yandan da lezzetli yemekler tatmak isteyenler için oldukça uygun bir mekan. Menüde bir İtalyan restaurantında bulunması gereken her şey mevcut. Pizzalardan, makarnalara, risottolardan, ana yemeklere geniş bir seçenek skalası var.
Biz gittiğimizde mantarlı risotto, lazanya ve gorgonzola peynirli makarnasını tercih ediyoruz. Lazanya, biraz tuzsuz geliyor, daha iyisi olabilir diye düşünüyoruz; ancak risotto ve makarna leziz. Yerli yerinde lezzetleri. Bir sonraki gidişimde safranlı risotto ya da pizza çeşitlerinden herhangi birini deneyebileceğimizi düşünüyorum.
Bizim için o gecenin ve masanın yıldızı, tatlı oluyor açıkçası. Semifreddo, son zamanlarda yediğim en iyi tatlılardan, tatlar çok güzel bi bileşim oluşturmuş, birbirlerine yakışmış. Ayrıca kendi yapımları çikolatalardan ikram etmeleri de hoş bir jest oluyor doğrusu. Caddede gerçekten başarılı İtalyan Restaurantları var, doğru; ancak İl Conte Ristorante de bizler için hoş bir alternatif oldu, deneyebilirsiniz.


Buranın bana anımsattığı şarkı; 

                  Buika - No habrá nadie en el mundo

           https://www.youtube.com/watch?v=pgQBlPgdzY0
Hiç yorum yok:

Yorum Gönder