6 Ekim 2015 Salı

Kadıköy’de Güzel Hamburger, Hoş Atmosfer: Hollywood Burger


Kadıköy’de Güzel Hamburger, Hoş Atmosfer: Hollywood Burger


Kadıköy’de gerçekten lezzeti yerinde bir hamburger yiyebileceğiniz mekan sayısı o kadar azdı ki, Hollywood Burger harika bir alternatif oldu bizim için. Çoktandır uğradığım halde genelde kapalı olduğunu gördüğümden deneyip yazamamıştım. Artık hep açık, siz de gelin ve mutlaka deneyin!

Hollywood Burger, Bahariye Caddesi Şair Latifi Sokak’ta. Kolay anlatımla Çekirdek’ten girip yürüdüğünüzde köşeyi tutuyor. İçeri girdiğiniz an, mekanın sahiplerinin reklam veya sinema sektöründe oldukları akıllara geliyor zaten ki durum tam da böyle. Oturup hamburgerinizi yediğiniz masaların karşısında üst kısımda bol bol Hollywood yıldızı var.


Menüye gelecek olursak, öncelikle hamburgerlerin çok başarılı olduğunu söylemeliyim. Oldukça doyurucu patates ve turşuyla sunuluyor. Vejeteryan, Classic, Bollywood, Hollywood gibi seçenekler var, sosların tadı harika. Hot dog ve ızgara çeşitleri de lezzetli. Çok fazla aç olmadığınız bir günde gelirseniz, Hellim stick, soğan halkası, havuç kızartması, star krek gibi atıştırmalıklar tam sizlik. Ayrıca çevredeki okullar ve öğrenciler de düşünülerek hazırlanmış, pratik ve uygun seçeneklerden oluşan bir tost ve atıştırmalıklar menüsü de dahil olmak üzere. Bu menüde 5-6 çeşit tost ve demleme çaylara yer verilecek. Belirtmeden geçmeyeyim; mekanda, Geyik Çiftliği adında görüntülü bir internet radyosu da var. Oldukça farklı bir konseptte. Programa Hollywood Burger’in Facebook hesabından ulaşmanız mümkün.
Şiddetle tavsiye edilir!:)
Hollywood Burger Adres: Caferağa Mah. Bahariye Cad. Şair Latifi Sok. No:46A Kadıköy / İstanbul
Not: Tam Kadıköy’de lezzetli Hamburgerci yok diye hayıflandığım günlerde, Mini Eatery açıldı! 70 gr’lık hamburgerler ve farklı yan ürünlerin var olduğu bu hoş mekanda, soğan halkası dahil her şey kendi üretimleri, soslar da öyle. Tek dondurulmuş ürün patates. Cheeseburger, AcıBurger, Şam Burger, Vejeteryan Burger gibi seçenekler var. Ayrıca kızarmış keçi peyniri çok lezzetli. Tek maruzat hamburgerler çok küçük, benim gibi asla doymayan bir yapıdaysanız iki üç tane yeseniz ancak yeter, benden söylemesi!
Buraların bana anımsattığı şarkı; Midlake-Antiphon

https://www.youtube.com/watch?v=vgK27G2voAc

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder