12 Ekim 2015 Pazartesi

Yeni, Rengarenk; Hale Jale Bütün Mahalle;

Yeni, Rengarenk; Hale Jale Bütün Mahalle;
Daha dükkan ilk yapılmaya başlandığında çok renkli bir yer olacağını ve açıldığı ilk gün ziyaret edeceğimi biliyordum. Yanılmamışım, Hale Jale bütün mahalle Moda Mahalle'sine yakıştı doğrusu! 
Kadıköy'ün en işlek sokaklarından biri olan Damacı Sokak'ta Hang Cafe'nin hemen karşısında. İnanılmaz orjinal bir atmosfer var içeride, adından da anlaşılabileceği üzere. Rengarenk koltuklar, duvarda asılı ayakkabılar, masaların üzerinde Lale, Jale yazması ve kadın figürleri, büyük avizeler.. Hangi birini saysam bilemedim, her şey görülesi, iç açıcı. Hale Jale'ye Girdiğinizde hangi yöne bakacağınızı şaşırırken güleryüzle karşılanmanız da sizi buraya bağlayacak bir diğer faktör.
. Peki burada neler yer, ne içeriz? Öncelikle bir nefeste bitirdiğim akide şekerli dondurmayı anlatmalıyım, harikaydı söylemeden geçmeyeyim! Satsuma, kahveli, sorbe gibi seçenekler de burada mevcut. Ayrıca kahve, içecek çeşitleriyle, farklı farklı börek, kek, ufak atıştırmalık ve trileçe, tart, cheesecake gibi tatlılar da burada bulabilecekleriniz arasında. En önemlisi de rengarenk bir ortamda neşe doluyor olması insanın. Renklerin gücü olmalı bu! Mutlaka uğrayın:) 


                                      Buranın bana anımsattığı şarkı; The Do-Trustful Hands
                                 
                                          https://www.youtube.com/watch?v=PDlsjsh_0Vc
Hiç yorum yok:

Yorum Gönder