23 Haziran 2015 Salı

Kipos Balık ''Ayvalık Cunda Mutfağı''

Cunda'yı İstanbul'a Taşıyan Yepyeni Mekan; Kipos Balık    Her yaz iki günlüğüne de olsa mutlaka Cunda'ya yolunu düşüren, oradaki restaurantlarda taze ürünlerle yapılan mezelere bayılan biri olarak bu keşif son zamanlarda gittiğim yerler arasında en isabetlisi oldu diyebilirim. İşte Kipos Balık ''Ayvalık Cunda Mutfağı'' 

Koşuyolu'ndaki ara sokakların birinde Cenap Şahabettin Sokak'ta yani bir sürü restaurantların bulunduğu caddenin bi üst caddesinde bulunan Kipos'a girdiğiniz an bir sürü güleryüz ve koskoca bir meze dolabıyla karşılanıyorsunuz. Koskoca bahçesine kurulmadan hemen önce bu geniş dolaptan mezeleri ve ara sıcakları seçmek mümkün. Zaten öylesine gözü dönüyor ki insanın her şeyden söyleyip balığa yer kalmadığı da olabiliyor. Meze büfesinin önünde uzun uzun seçim yapmaya çalıştıktan sonra, masaya geçiyoruz. Açık havada ferah bir ortamda sohbet etmek çok keyifli, henüz az sonra tadacağımız mükemmel lezzetlerden habersiziz tabi.

Derken benim fotoğraf çekme sevdam sebebiyle sırasıyla her şey gelmeye başlıyor. İlk gelen pilaki ve safranlı midye dolma oluyor. O kadar lezzetli ki. Sonrasında denediğimiz; ayvalık lokumu, balık köftesi, karides güveç, deniz mahsüllü enginar ve diğerleri... Tattığım her şey gerçekten damağımda bi şölen hissi yaratıyor ve benim için ziyafet gibi oluyor. Hele ki deniz mahsüllü börek adeta katmer gibi incecik hamuruyla inanılmaz.Üstelik gittiğimiz gün ailemle doğumgünümü kutladığımızdan yemeğin sonunda tatlıyla mum da getiriyorlar. Tahinli volcano bugüne kadar yediğim en güzel tatlılar listesine girer, hiç abartmıyorum. Ege mutfağının en güzel örneklerini sergileyen bu ferah ve nezih mekanda zannedildiği gibi çok yüksek fiyatlar da yok. Fiyat-kalite oldukça dengeli. Siz de benim gibi balık-meze severlerdenseniz gerçekten şiddetle tavsiye ediyorum!:) 

                                        Buranın bana anımsattığı şarkı; Sezen Aksu- Yeni ve Yeni Kalanlar 
  
                                                   https://www.youtube.com/watch?v=1XNjqQILBMw


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder