1 Aralık 2014 Pazartesi

Akaretler'de Cafe&Kitabevi; Minoa


Akaretler'de Cafe&Kitabevi; Minoa

Kitapların arasında kahvenizi yudumlarken Akaretler'i seyredalmaya ne dersiniz? Cevabınız evetse kitabevi ve cafe olma özelliğini aynı anda içerisinde barındıran Minoa'ya uğrayın derim!


Beşiktaş'tan çıkıp, Akaretler yokuşunu tırmanırken sola doğru ilerleyip yokuşu bitirdiğimizde karşımıza çıkıyor Minoa. Girdiğimiz an etrafımızı kitaplar sarıyor, haliyle çok hoş bir karşılama oluyor. Siyah beyaz karolardan oluşan yerleri ve hemen ilerisinde modern çizgilere sahip dekorasyonuyla cafe kısmı bulunuyor. Merdivenlerin üzerine çeşitli dünya klasikleri çizilmiş, oldukça hoş bir görüntü sağlıyor. Kısa bir süre önce açılan bu kitabevi&cafede türkçe ve ingilizce birçok kitabı bulmak mümkün. Her yerde bulunamayacak birtakım Dekorasyon, Mimari, Sanat, Yemek vb. kitaplarının yanısıra, türk ve yabancı birçok yazarın, klasiklerine de yer verilmiş durumda. Kitapları alıp cafe bölümüne geçemiyorsunuz; ancak buradan satın aldığınız bir kitabı oturup cafe kısmında incelemek, hatta heyecanla okumaya başlamak oldukça keyifli.


Cafe kısmında, kahve ve soğuk-sıcak içecek çeşitleri bulunduğu gibi, salata çeşitlerinden, tosta kadar birçok aperatif de mevcut. Sabah saatlerinde geldiğinizde ise oldukça doyucu kahvaltı ve yumurta çeşitleriyle, taze kruvasan da bulunmakta. Tatlı çeşitlerini de unutmamak lazım, sunumları bi harika. Bu samimi mekanda, bir süre sonra huzurlu anlar geçirebileceğiniz bir kış bahçesine de yer verilecek, ayrıca daha farklı dillerde kitapları da bulabileceksiniz. Bu keyifli ve huzurlu kitapevi-cafe'yi keşfedin derim :) 


Buranın bana anımsattığı şarkı; Archive-Again 

http://www.youtube.com/watch?v=EkhY4YXX6x4Hiç yorum yok:

Yorum Gönder