12 Ocak 2015 Pazartesi

Beşiktaş'ta Kahve Molası; Le Chat Noir Coffee Shop


Beşiktaş Çarşısı'nın telaşesi bol, kalabalık ve gürültülü haline inat ara sokaklarının birine konuşlanmış sakince bekliyor bizi üçüncü dalga kahve dükkanlarından biri olan Le Chat Noir Coffee Shop...
Beşiktaş çarşıdan girip, balıkçıları ardımızda bıraktığımızda girdiğimiz ikinci sokak. Daha iyi anlatmak isterdim; ancak ben de zorlandım bulurken:) Adeta kalabalıktan saklanmış bir hali vardı mekanın. Böyle söylediğime bakmayın, özellikle üniversite öğrencileri olmak üzere birçok kişi için uğrak bi' yer olmayı başarmış bile Le Chat Noir. Eh sebebi de besbelli, üçüncü dalga kahve akımının başarılı örneklerini şıklıkla sergilemekteler.
Özel olarak demlenmiş siphon, chemex, aeropress gibi filtre kahvelerin yanı sıra cappucino, expresso, mocha gibi kahve çeşitleri de mevcut. Tüm bunlar, tahta altlıkların üzerinde lezzetli tarçınlı bir kurabiye eşliğinde servis ediliyor. Soğuk günlerde içinizi ısıtacak çeşit çeşit çay da cabası. Ev yapımı kekleri ve tatlılarını da unutmamak lazım tabi, mutlaka denemelisiniz. 
Her şey lezzetli olduğu gibi, ortam da oldukça sıcak. Klasik bir kahve dükkanı, Beşiktaş'ın en şıkı. Özellikle boş olduğu bir gün arka kısımdaki büyük tahta masada yayılıp çalışmak, dergi veya kitap okumak oldukça keyifli olacak gibi görünüyor. Beşiktaş'ta kaliteli kahve içmek isteyip, hoş bir ortam aradığınızda Le Chat Noir Coffee Shop'a mutlaka uğrayın ! :) 

                                
                                  Buranın bana anımsattığı şarkı ; Alt-J - Interlude 1

          https://www.youtube.com/watch?v=CGsQUMtq1dQ

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder