28 Ocak 2015 Çarşamba

Teşvikiye'de Yepyeni Bir Bakery-Cafe Grandma

Teşvikiye'de Yepyeni Bir Bakery-Cafe Grandma

Bir iş için Teşvikiye'de bulunduğum o gün, madem boş vaktim var sokakları arşınlayayım diyorum, bunda Magger yazarlarından Deniz Özdağ'ın bayıldığım son yazısının etkisi büyük:) (http://www.themagger.com/tesvikiye-topagaci-yeni-mekanlar/) hatta onun tavsiyesiyle, Ar-Ruha Restaurant'ın enfes lahmacunlarından tadıyorum, inanılmaz lezzetli. Ar-ruha'dan çıkıp, kahve içecek bi' yer ararım diye düşünürken, hemen yanıbaşında yeni açılan Grandma'yı görüp kalakalıyorum!
Grandma'yı gördüğüm an bayıldım. Bembeyaz şirin bir kapı ve dekor, üzerinde kırmızı bir Grandma yazısı. Kapıdan girdiğim an, sağımı solumu iştahımı sonuna kadar açan tatlı-tuzlu çeşitler sarıyor. On dakika önce o koca lahmacunları yediğime kim inanır? :) Ne yana bakacağımı şaşırarak, bir sonraki gelişimde hangi keki yiyeim, hangi tatlılardan tatmalıyım diye düşünüyorum.
 Burası bir bakery-cafe. Ekmekler, kekler, mini sandviçler, poğaçalar mevcut. Ayrıca salata ve çorbalarını da tadabilmeniz mümkün. Ben maalesef o an aç olmadığımdan bunları tadamadım; ancak özellikle ballı hardallı ve çerkez peynirli, pancalı sandviçlerde, fındıklı kurabiyeler ve tartlarda aklım kaldı. Tüm bunlarla beraber Grandma'da satın alabileceğiniz reçeller mevcut. Dilerseniz sabah saatlerinde buraya gelip, bu reçellerden tadabilir kahvaltının vazgeçilmezi olan menemenini, taze peynirli poğaçalarını ve kruvasanlarını kahveniz eşliğinde deneyebilirsiniz.
 Ben gittiğimde latte içtim. Özellikle sunumu inanılmaz tatlı geldi. Grandma yazılı kupanın altındaki bardak altlığının tam ortasında tatlı bir anneanne çizimi vardı, ister istemez bir tebessüm oluştu yüzümde:) Anneannelerimizin nefis mutfaklarını aratmayacak güzellikte lezzetler, sıcacık samimi ve modern çizgilere sahip bir mekanda bizlerle buluşuyor. Öyleyse bize de buraya yolumuzu düşürmek kalıyor! 


                                 Buranın bana anımsattığı şarkı; Parov Stelar- Milla's Dream 

                                      https://www.youtube.com/watch?v=KOntBbHmXSc
Hiç yorum yok:

Yorum Gönder