25 Şubat 2015 Çarşamba

Setüstü’nün En Uğrak Mekanı; Cafe Setup


Setüstü’nün En Uğrak Mekanı; Cafe Setup

  Kabataş ve Beşiktaş, bi yerlere varmak istediğimde yalnızca geçip gittiğimz semtlerdi hep, kalabalık halleri vakit geçirilesiliklerine gölge düşürüyordu benim için. Son zamanlardaysa bu düşüncemin aksine bir tavır içerisindeyim. Özellikle Setüstü'ndeki Cafe Setup bu önyargıma bi son verdi... 
Cafe Setup, Setüstü'nün nefis manzarasından nasibini fazlasıyla almış, öncelikle bunu söylemeliyim. Size nefis gelir mi bilemem; ama deniz, geniş ağaçlar, tramvay, vapurlar, insan güruhu benim için en yaşayan, yaşadığımı hissettiren görüntü. Buraları seyredalıp, lattemi yudumlarken içeriye de gözatıyorum. Güzel bir müzik kulağıma çalınıyor. Cafede koca bir motor var, duvarlarda ise hoş resimler. 

Özellikle öğlen saatlerinde geldiğimde burayı ne kadar geç keşfettiğimi görmüş oluyorum. Özellikle çevrede çalışanlar öğlen menülerini çoktan benimsemişler, oldukça kalabalık. Ben lattem eşliğinde kitabıma sarılmadan hemen önce, burada beyaz peynirli menemen yiyorum. Yediğim en lezzetli menemenlerdendi, en azından benim şahsi fikrim bu.
Bunun dışında Cafe Setup Kahvaltı dedikleri oldukça geniş iki kişilik kahvaltıyı ya da tek kişilik küçük kahvaltıyı da tercih edebilirsiniz. Öğlen saatlerinde gelirseniz de sandviçler, salatalar, makarnalar, ana yemekleri denemeniz mümkün. Ev mantısını ve çikolata dolgulu mantıyı büyük bir mantısever olarak oldukça merak ediyorum. Buranın biraz ilerisinde bulunan yalnızca burger ve pizza yapılan Setup'ı ve yakında açılacak Setup Deli'ye de uğrayacağıma dair kendi kendime not düşüyorum. Güzel manzara eşliğinde keyifli saatler için birebir, Setup Cafe'yi tavsiye ederim. 

 Buranın bana anımsattığı şarkı; Atlantic Five Jazz Band (Original artist is Dave Brubeck) - Take Five

                                      https://www.youtube.com/watch?v=uMxYCen__HAHiç yorum yok:

Yorum Gönder